Izložba Damir Budisavljević -zapisi u oblacima

Damir Budisavljević

1953.-2016.

Damir Budisavljević rođen je u Slavonskom Brodu 5. veljače 1953. godine u obitelji Željka i Branke Budisavljević rođ. Petrović. Višu pedagošku školu u Beogradu (danas Visoka škola likovnih i primenjenih umetnosti strukovnih studija u Beogradu) upisao je 1977. godine. Na Odsjeku za likovni odgoj i obrazovanje, smjer Konzervacija, 1981. godine stječe diplomu više stručne spreme i stručni naziv konzervator. Od sredine osamdesetih godina 20. stoljeća boravi u Švicarskoj gdje izvodi konzervatorsko-restauratorske radove na javnim spomenicima i arhitektonskoj plastici grada Berna. Zbog narušenog zdravlja, nakon desetak godina vraća se u Slavonski Brod, te se amaterski nastavlja baviti slikarstvom. Radovi prezentirani izložbom „Zapisi u oblacima“ pripadaju ovom, posljednjem razdoblju slikareva života. Preminuo je i sahranjen u rodnom gradu 2016. godine.

Virtualni prikaz izložbe “Damir Budisavljević – zapisi u oblacima” možete pogledati ovdje