Muzej Brodskog Posavlja i Galerija likovnih umjetnosti Osijek
Imaju čast pozvati Vas i Vaše prijatelje na otvorenje izložbe

SUVREMENA HRVATSKA GRAFIČKA SCENA / PROPITIVANJE MEDIJA

četvrtak, 27. lipnja 2013. godine u 19,30 sati Izložbena dvorana Muzeja      Starčevićeva 40, Slavonski Brod

SUVREMENA HRVATSKA GRAFIČKA SCENA / PROPITIVANJE MEDIJA
Igor Čabraja    Mario Čaušić    Kristina Restović    Celestina Vičević    Silvio Vujičić

Izložba Suvremena hrvatska grafička scena / propitivanje medija predstavlja radove petero umjetnika - Igora Čabraje, Marija Čaušića, Kristine Restović, Celestine Vičević i Silvija Vujičića -koji na inovativan način promišljaju grafički medij i pokazuju u kolikoj mjeri grafika može biti poticajno polje vizualnih istraživanja.
Njihove radove obilježava kontinuirano i dosljedno korištenje tradicionalnih, starih grafičkih tehnika (od dubokog i visokog do plošnog i propusnog tiska), te istraživanje tehničkih datosti i vizualnih mogućnosti medija. Istovremeno, radi se o umjetnicima koji grafiku promatraju u proširenom polju i stvaraju djela koja osciliraju na granici različitih područja (grafike i fotografije, grafike i instalacije...). Iako koriste klasične grafičke tehnike oni često razbijaju tradicionalne koncepte i nerijetko dokidaju umnoživost kao temeljnu odrednicu medija, te se poigravaju u domeni prezentiranja grafičkog lista i stvaraju serije grafika, grafičke objekte, knjige umjetnika, prostorne ili site-specific grafičke instalacije itd.

Lovorka Magaš Bilandžić