RUKSAK (PUN) KULTURE

Projekt Ruksak (pun) kulture jedinstveni je kulturno-edukativni program na državnoj razini koji su zajedno pokrenuli Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama. Projekt omogućava usvajanje te približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnošću kulturnim i  umjetničkim sadržajima.

U trosatnoj grafičkoj radionici sudjelovali su učenici 4.a razreda matične škole te učenici četvrtih razreda PŠ Alilovci i PŠ Podgorje.

Program su proveli Igor Čabraja profesor Akademije likovnih umjetnosti i djelatnici Muzeja Brodskog Posavlja, oduševio je naše učenike. Učenici su po prvi puta izradili grafike - crtali su predloške ljudi u pokretu koji su potom otisnuti u grafičkoj preši.