20. muzejska edukativna akcija povodom Međunarodnog dana muzeja ODRŽIVOST

MUZEJ BRODSKOG POSAVLJA

Starčevićeva 40, 35000 Slavonski Brod | tel 035 447 415 | fax 035 447 415

e-mail muzej-bp@sb.t-com.hr | www.muzejbp.hr

radno vrijeme za posjetitelje pon – pet 10:00-13:00 i 17:00-20:00, ned 10:00-13:00

stručno vodstvo kroz izložbu uz najavu

Muzej i život | Čovjek je oduvijek imao potrebu dostojno se pobrinuti za svoje umrle, a vjerovanja u ono što nas nakon smrti čeka mijenjala su se tijekom vremena. Sukladno njima, u manjoj ili većoj mjeri, mijenjali su se i običaji koji se nisu pojavili i nestali s antičkim čovjekom, nego su posljedica dugotrajnog ljudskog iskustva, a kao takvi održali su se do današnjih dana i prilagođavali određenom prostoru i vremenu. Izložba ”Put u vječni dom, predodžbe Naših starih o smrti i zagrobnom životu” želi ukazati na postojanje obreda i običaja vezanih uz brigu za čovjeka na kraju njegova životnog puta, od najdalje prošlosti do današnjeg vremena. Koji su najznačajniji i kako su se do danas održali vrijedni muzejski predmeti naučit će se kroz radionicu ilustracije „Muzejska slikovnica – vodič kroz stalni postav za najmlađe“, a putovanje muzejskom izložbom doživjet će se uz pomoć radionice stripa pod nazivom „Strip ili život“.

Izložbena dvorana Muzeja Brodskog Posavlja, 20. 04. – 18. 05. 2015.

autorica programa: Danijela Ljubičić Mitrović

Programsku knjižicu za sve ustanove koje sudjeluju u akciji u pdf formatu možete preuzeti  ovdje.